Χόφενχαϊμ

Έρχεται από την τρίτη συνεχόμενη νίκη της (2-3) μέσα στο Βερολίνο επί της Χέρτα αποδεικνύοντας πως η επικράτηση στο Μόναχο δεν ήταν τυχαία. Οι φιλοξενούμενοι ''χτύπησαν'' δις μέσα σε πέντε λεπτά (33'-38') με τους Λοκάντια και Κράμαριτς και μολονότι ισοφαρίστηκαν, βρήκαν ξανά το δρόμο για τα δίχτυα με τον Χίμπνερ. Στα μέσα της κατάταξης και στο -1 από την εξάδα βρίσκεται πλέον η ομάδα του Σρόιντερ που δείχνει να αφήνει πίσω της το αναιμικό ξεκίνημα και να δημιουργεί προσδοκίες στον κόσμο της, ενώ ακολούθησε και η νίκη στο Ντούισμπουργκ (0-2) για το Κύπελλο. 2-0-2 με 3/4 over το φετινό της ρεκόρ στο Σινσχάιμ.

Προς επιστροφή οι Σταφυλίδης (Α), Μπελφοντίλ (Ε), Ρούντι (Μ).

Bet Info - Χόφενχαϊμ

Έχει δεχτεί φέτος 8 γκολ σε 4 ματς ενώπιον του κοινού της.

Πάντερμπορν

Επιτέλους νίκη! Χρειάστηκε να φτάσουμε στην ένατη αγωνιστική της φετινής Μπουντεσλίγκα για να πανηγυρίσει η Πάντερμπορν το πρώτο της τρίποντο, το οποίο κερδήθηκε δίκαια (2-0) εντός έδρας. Καθοριστικό το τέρμα του Σαμπίρι δύο λεπτά πριν από την ανάπαυλα, ακολούθησε στο 64' αυτό του Σονλάου που σφράγισε για τους νεοφώτιστους το τρίποντο και παράλληλα τη μείωση της διαφοράς από τη ζώνη της σωτηρίας στους τρεις μόλις βαθμούς. Μεσοβδόμαδα ήρθε η ήττα-αποκλεισμός στο Κύπελλο από τη Λεβερκούζεν, όμως η παραμονή στη Μπουντεσλίγκα είναι το ζητούμενο, μόλις 1 κερδισμένος βαθμός εκτός έδρας (0-1-3 με 3/4 over).

Τιμωρημένος ο Τζιασούλα (Α), τραυματίας ο Χουνεμέιερ.