Χόφενχαϊμ

Σε ένα παιχνίδι στο Άλτε Φουστεράι του Βερολίνου, που χαρακτηρίστηκε από τον δυναμισμό και τα δυνατά μαρκαρίσματα, η Χοφενχάιμ είχε την αποτελεσματικότητα βρίσκοντας δύο τέρματα με τους Μπεμπού και Μπάουμγκαρτλ και πήρε μία σπουδαία επικράτηση (1-2) απέναντι στην Ουνιόν. Οι μπλε δεν ήταν καλύτεροι από τους αντιπάλους τους σε καμία περίπτωση αλλά η ουσία είναι πως επέστρεψαν στα τρίποντα μετά από μία σειρά αρνητικών αποτελεσμάτων προσεγγίζοντας και πάλι (-1) την έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα που οδηγεί στην Ευρώπη. Μετριότατες οι εμφανίσεις τους στο Σινσχάιμ μέχρι τώρα φέτος (3-1-4 με 6/8 over).

Μακροχρόνιες οι απουσίες της Χοφενχάιμ.

Bet Info - Χόφενχαϊμ

Δέχτηκε συνολικά 10 τέρματα στα 3 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Ντόρτμουντ

Εξαιρετική στο πρώτο ημίχρονο του ντέρμπυ με τη Λειψία πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με 2-0 σκορ κι έχοντας ξεκάθαρη υπεροχή, στην επανάληψη όμως υπέπεσε σε τραγικά λάθη στα μετόπισθεν που επέτρεψαν στους Κόκκινους Ταύρους να μπουν στο παιχνίδι και να την υποχρεώσουν σε ισοπαλία (3-3). Η Μπορούσια έχασε χρυσή ευκαιρία να προσεγγίσει την κορυφή, έμεινε στο -4 από την πρώτη Λειψία και στην τέταρτη θέση της κατάταξης, συνεπώς ο Λουσιάν Φαβρ θέλει μόνο νίκη σήμερα ώστε να πάει στη διακοπή νιώθοντας σχετικά ασφαλής. Όχι και τόσο καλός ο απολογισμός μακριά από τη Βεστφαλία (3-3-2 με 7/8 over).