Χόφενχαϊμ

Tραγική η εμφάνιση της στο Γκεζελκίρχεν όπου ''ανέστησε'' την ουραγό Σάλκε που δεν είχε καμία νίκη φέτος χάνοντας με το βαρύ 4-0, μεγάλα τα προβλήματα στα άκρα της άμυνας όπου οι ποδοσφαιριστές της υστέρησαν σε δύναμη και ταχύτητα. Ελαφρυντικό για τους μπλε οι πολλές απουσίες που τους ταλάνιζαν, ωστόσο για ακόμα μία φορά επιβεβαίωσαν πως φέτος βρίσκονται αρκετά κλικ κάτω από τα κλασικά τους στάνταρ, ενώ με βάση την απόσταση των μόλις 4 βαθμών από τη διακεκαυμένη ζώνη δεν αποκλείεται να μπλέξουν. Μικρή η συγκομιδή της ομάδας του Χένες και στο Σινσχάιμ (2-1-4 με 5/7 over).

Tιμωρημένος ο μέσος Μπάουμγκαρντνερ, αμφίβολοι οι Σεσενιόν (Α) και Γκρίλιτς (Μ).

Bet Info - Χόφενχαϊμ

Η εστία της παραβιάστηκε και στις 6 τελευταίες εντός έδρας αγωνιστικές της υποχρεώσεις.

Αρμίνια Μπίλεφελντ

Συγκεντρωμένη και δυναμική από το πρώτο ως το τελευταίο λεπτό της συνάντησης με τη Χέρτα στο Μπίλεφελντ, αμύνθηκε με επιτυχία και ένα γκολ του Γιαμπό στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου ήταν αρκετό για να της χαρίσει τη νίκη (1-0). Ίδιο και απαράλλαχτο το στυλ παιχνιδιού της Αρμίνια, φουλ άμυνα και ψάχνει ένα γκολ με αντεπίθεση για να κάνει τη ζημιά, με αυτόν τον τρόπο παλεύει κάθε παιχνίδι και μαζεύει βαθμούς στην προσπάθεια για να παραμείνει στην κατηγορία. Στο +2 από τη 16η θέση, εμφανώς χειρότερες οι εκτός έδρας επιδόσεις των μπλε (1-1-5 με 4/7 under).