Χόφενχαϊμ

Μπήκε δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο της Bολκσβάγκεν Αρίνα ανοίγοντας το σκορ μόλις στο έκτο λεπτό με τον Ρούντυ, στη συνέχεια όμως παραχώρησε πολύτιμο έδαφος στη γηπεδούχο Βόλφσμπουργκ που ισοφάρισε σε 1-1. Το σκορ αυτό έμεινε μέχρι τέλους παρά τις εκατέρωθεν προσπάθειες για τρίτο γκολ κι έτσι οι μπλε παρέμειναν για τρίτη σερί αγωνιστική μακριά από το τρίποντο. Μέτριο το ξεκίνημα για τη Χοφενχάιμ που έχει μόλις μία νίκη σε πέντε παιχνίδια, τα πράγματα όμως βαίνουν πάνω-κάτω όπως ήταν το αναμενόμενο αφού ουσιαστικά οι αλλαγές που έγιναν στο προηγούμενο καλοκαίρι άλλαξαν τελείως τα δεδομένα στο σύλλογο.

Πρακτικά πλήρης η Χοφενχάιμ.

Bet Info - Χόφενχαϊμ

Στα 3 από τα 5 πρώτα παιχνίδια της έμεινε χωρίς να σκοράρει.

Γκλάντμπαχ

Τα βρήκε σκούρα απέναντι στη Φορτούνα Ντίσελντορφ καθώς ως το 70ο λεπτό της μεταξύ τους συνάντησης βρισκόταν πίσω στο σκορ, ωστόσο εν τέλει κατάφερε να ανατρέψει τη σε βάρος της κατάσταση και να πάρει το τρίποντο (2-1) με δύο τέρματα του Τουράμ. Τρίτο τρίποντο σε τέσσερα παιχνίδια για τα Πουλάρια, τα οποία βρίσκονται αρκετά ψηλά στην κατάταξη έστω κι αν γενικά δε θαμπώνουν με τις αγωνιστικές τους αρετές, τουλάχιστον προς το παρόν. Η ειδοποιός διαφορά σε σχέση με πέρυσι είναι πως δε δυσκολεύονται πλέον να πάρουν εκτός έδρας αποτελέσματα μετρώντας ήδη δύο νίκες σε ισάριθμες εξόδους.