Χόφενχαϊμ

Επιβεβαίωσε (και) στη Λειψία πως είναι η πιο φορμαρισμένη ομάδα στο φίνις της φετινής Μπουντεσλίγκα διαλύοντας με σκορ 2-5 τους τοπικούς Κόκκινους Ταύρους σε ένα παιχνίδι που ήταν εξαιρετική από το πρώτο ως το τελευταίο λεπτό. Οι μπλε όχι μόνο αγκαλιάζουν πλέον ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο αλλά έχουν φτάσει στο -2 από την πρώτη τετράδα βάζοντας για τα καλά υποψηφιότητα να βρεθούν στους Ομίλους του επόμενου Τσάμπιονς Λιγκ. Αξιέπαινη για ακόμα μία σαιζόν συνεπώς η δουλειά του Νάγκελσμαν στον πάγκο της Χοφενχάιμ, εξαιρετική και η εντός έδρας εικόνα της ομάδας (9-4-2 με 8/15 under) μέχρι σήμερα.

Γκάιγκερ (Μ) και Γκρίλιτς (Ε) είναι τραυματίες, αμφίβολοι οι Μπίτσακτσιτς (Α) και Χίμπνερ (Α).

Bet Info - Χόφενχαϊμ

Τρεις σερί νίκες με επιμέρους σκορ 11-0 μετράει η Χοφενχάιμ στο γήπεδό της.

Αννόβερο

Καλό και αμφίρροπο το πρώτο της ημίχρονο στον εντός έδρας αγώνα με τη Μπάγερν, ωστόσο δε μπόρεσε να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα και αφού βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 57', πρακτικά όλα τελείωσαν με τον τελικό δείκτη του σκορ να φτάνει στο 0-3 για τους πρωταθλητές Γερμανίας. Το θετικό για τους νεοφώτιστους είναι πως μετά το πέρας της αγωνιστικής παρέμειναν στο +6 από τη θέση των μπαράζ παραμονής και θα χρειαστούν πιθανότατα 2-3 βαθμούς ακόμα για να είναι 100% εξασφαλισμένοι στις τρεις τελευταίες στροφές του θεσμού. 2-6-7 με 9/15 under εκτός έδρας.