Χόφενχαϊμ

Αξιοπρεπέστατη η παρουσία της στο εντός έδρας ματς με τη Μάντσεστερ Σίτυ, αιφνιδίασε τους Άγγλους με γκολ του Μπελφοντίλ στο πρώτο μόλις λεπτό αλλά παρά τη μεγάλη της προσπάθεια δε μπόρεσε να αποφύγει την ήττα (1-2) στα πλαίσια της δεύτερης αγωνιστικής του Τσάμπιονς Λιγκ. Mε το ίδιο σκορ έχασαν οι μπλε, πάλι μπροστά στο κοινό τους, από τη Λειψία σκοράροντας όμως αυτή τη φορά στο φινάλε, χωρίς να μπορέσει καν να εκδηλώσει τελευταία επίθεση. Η ομάδα του Νάγκελσμαν έχει υποχωρήσει στα μέσα της κατάταξης της Μπουντεσλίγκα πληρώνοντας τις μαζεμένες υποχρεώσεις αλλά και τις δεδομένες απουσίες.

Σταθερά εκτός οι Ρουπ, Αμίρι, Γκάιγκερ, αμφίβολοι οι Σουλτς (Α), Φογκτ (Α) και Μπίτσακτσιτς (Α).

Bet Info - Χόφενχαϊμ

Σε 9 επίσημους αγώνες η Χοφενχάιμ μετράει μόνο γκολ/γκολ.

Άιντραχτ Φρ.

Από την άλλη πλευρά, η Άιντραχτ επίσης έφερε το ίδιο σκορ στα δύο παιχνίδια της σε Γερμανία κι Ευρώπη, με τη μεγάλη διαφορά ότι σε αμφότερα επικράτησε με το εμφατικό 4-1. Η αρχή έγινε με την άνετη επικράτηση επί του Αννόβερου όπου σημείωσε δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο, ακόμα μεγαλύτερη επιτυχία φυσικά η νίκη επί της Λάτσιο για το Γιουρόπα Λιγκ σε ένα παιχνίδι που ολοκληρώθηκε με τους φιλοξενούμενους να παίζουν με 9 παίκτες. Με το ένα πόδι στην επόμενη φάση του ευρωπαϊκού θεσμού οι Αετοί που θέλουν να πάνε στη διακοπή με ακόμα ένα τρίποντο ώστε να καλυφθεί κι άλλο χαμένο έδαφος εντός συνόρων.

Εκτός οι Σαλσέδο (Α), Πασιένσια (Α), Τσάντλερ (Μ).