Χετάφε

Ένα απόγευμα που σίγουρα θα θέλει να βγάλει σίγουρα από το μυαλό της βίωσε η Χετάφε που διαλύθηκε με 3-0 στην έδρα της Λεβάντε, σε ένα παιχνίδι που οι Μαδριλένοι τελείωσαν την αναμέτρηση με 9 παίκτες. Στις 10 πρώτες αγωνιστικές η ομάδα του Μπορδαλάς έχει δεχθεί ήδη τρεις «τριάρες», αυτή από την Λεβάντε ήταν η πιο ανέλπιστη. Το ματς στράβωσε από πολύ νωρίς για τους Μαδριλένους, αφού στο 5ο λεπτό, ο Ρότζερ έβαλε την Λεβάντε μπροστά στο σκορ, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Τσέμα είδε την κόκκινη κάρτα για επικίνδυνη προβολή στο κέντρο. Η Λεβάντε χτύπησε αλύπητα στην κόντρες και με δύο ακόμα τέρματα από Ντάνι Γκόμεθ (17’) και Ντε Φρούτος (55’) έφτασε στο 3-0 που κρατά τη Χετάφε στη 16η θέση, μόλις στο +2 απο την επικίνδυνη ζώνη.

Τιμωρημένοι οι αμυντικοί Τσέμα και Νταγκονάμ και ο φορ Μάτα.

Bet Info - Χετάφε

5/7 NG εντός η Χετάφε πρόσφατα.

Σεβίλλη

Την ήττα με 1-0 γνώρισε εντός έδρας η Σεβίλλη απο τη Ρεάλ Μαδρίτης σε ένα ματς που σίγουρα δεν ήταν για... να χάσει το σύνολο της Ανδαλουσίας. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 55ο λεπτό, όταν μετά από επικίνδυνο γύρισμα του Μεντί από τ’ αριστερά, ο Βινίσιους προσπάθησε να φτάσει στην μπάλα με προβολή, αλλά ο αντίπαλος γκολκίπερ την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του. Στους 13 βαθμούς οι «Νυχτερίδες», δύσκολα πλέον τα πράγματα βρισκόμενη στα χαμηλότερα πατώματα της βαθμολογίας.