Χετάφε

Τους 20 βαθμούς έφτασε η Χετάφε που προέρχεται από νίκη στο εκτός έδρας με την Έλτσε, επικρατώντας με 3-1. Αρχικά ο Κουκουρέλα ισοφάρισε στο 39' για τους φιλοξενούμενους, πριν ο Μαρκόνε αποβληθεί με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 52', αφήνοντας με 10 παίκτες τους γηπεδούχους. Ο σύλλογος της Μαδρίτης εκμεταλλεύτηκε αυτό το γεγονός προκειμένου να φύγει με τη νίκη από τη Βαλένθια., καθώς στο 69' ο Χάιμε Μάτα σκόραρε για το 2-1 της Χετάφε, ενώ ο Άνχελ Ροντρίγκεθ στο 86' έγραψε το τελικό σκορ από την άσπρη βούλα.

Εκτός με τραυματισμούς οι φορ Ουνάλ και Ερνάντεθ.

Bet Info - Χετάφε

5/6 under 2.5 για τη Χετάφε πρόσφατα.

Ουέσκα

Τις τρείς διαδοχικές ήττες στο πρωτάθλημα συμπλήρωσε η Ουέσκα και παραμένει ουραγός έχοντας με 14 γκολ σε 18 ματς τη χειρότερη επίθεση του πρωταθλήματος.  Η Ουέσκα γνώρισε ακόμα μία ήττα και παραμένει στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα. Το σκορ άνοιξε στο 78' ο Μαντί και στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σανάμπρια έκανε το 0-2.

Εκτός ο μέσος Μοσκέρα, ο μπακ Μαφέο και ο φορ Σάντρο.