Χετάφε

Η Χετάφε υποδέχτηκε την Μπαρτσελόνα για την έκτη αγωνιστική της πρώτης κατηγορίας του ισπανικού πρωταθλήματος και πήρε τη νίκη με 1-0. Οι Μαδριλένοι πήραν το τρίποντο χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι - στο οποίο υπέπεσε ο Φρένκι ντε Γιονγκ σε άτσαλα μαρκάρισμα πάνω στον Τζενέ Ντακονάμ - στο 56ο λεπτό με τον Χάιμε Μάτα. Οι αθουλόνες έφτασαν τους δέκα βαθμούς και έπιασαν στην κορυφή της ισπανικής Liga τις Ρεάλ, Κάντιθ!

Εκτός ο κίπερ Φίλιπ Μανοΐλοβιτς.

Bet Info - Χετάφε

Απο πέντε σερί NG προέρχεται η Χετάφε.

Γρανάδα

«Τρένο» η Γρανάδα που πήρε την τρίτη της σερί νίκη στο πρωτάθλημα επικρατώντας με 3-0 της Σεβίλλης. Το παιχνίδι δεν είχε πολλές φάσεις ωστόσο η ομάδα του Ντιέγκο Μαρτίνεθ έβγαλε δύναμη και πάθος στον αγωνιστικό χώρο. Λίγο πριν από τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, η Σεβίλλη έμεινε με 10 ποδοσφαιριστές καθώς ο Χαρδάν αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Στο 82′ οι γηπεδούχοι πέτυχαν το γκολ της νίκης με τον Φουλκιέ να κάνει τη σέντρα από τα δεξιά και τον Ερέρα με γυριστή κεφαλιά να κάνει το 1-0 που έδωσε τη νίκη στη Γρανάδα.

Εκτός θα μείνουν ο φορ Σολδάδο, ο αμυντικός Ντιάθ, ο μέσος Αζίζ και ο φορ Λοθάνο.