Χετάφε

Στο πρώτο μέρος είδε τη Βαγιαδολίδ να της κάνει τη... ζημιά, στη συνέχεια ωστόσο δεν μπόρεσε να αντιδράσει και δικαίως ηττήθηκε με 2-1. Στο 12ο λεπτό ο Γκουαρντιόλα σέντραρε από δεξιά, ο Ορεγιάνα πήρε την κεφαλιά στο πίσω δοκάρι και ο Πλάνο με νέα κεφαλιά από κοντά έκανε το 1-0. Λίγα λεπτά αργότερα, ο Ορεγιάνα έκανε το γύρισμα από αριστερά, ο Σορία δεν έδιωξε σωστά και ο Βάισμαν με κεφαλιά έγραψε το 2-0, ενώ στο 36’ η Χετάφε έφυγε στην κόντρα και ο Μάτα με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-1, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Αγωνιστικά, τιμωρημένος ο φορ Μάτα.

Bet Info - Χετάφε

4/5 ΝG πρόσφατα.

Ατλέτικο Μαδριτης

Νίκη μετά από τρεις αγώνες εντός για την Ατλέτικο, που μετά από καλή εμφάνιση, νίκησε στον εξ αναβολής αγώνα της εντός έδρας την Αθλέτικ με 2-1. Στην πρώτη ουσιαστικά ευκαιρία στο παιχνίδι η Αθλέτικ Μπιλμπάο άνοιξε το σκορ. Μετά το γκολ που πέτυχαν οι φιλοξενούμενοι έμειναν πίσω και στις καθυστερήσεις ο Τόμας Λεμάρ μετά από εξαιρετική κυκλοφορίας της μπάλας βρήκε τον Γιορέντε που με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1 πριν το τέλος του ημιχρόνου. Στην επανάληψη (50') ο Λουίς Σουάρες κέρδισε πέναλτι το εκτέλεσε εύκολα και έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους. Οι «ροχιμπλάνκος» κράτησαν με ευκολία το 2-1 και πήραν μια πολύ σημαντική νίκη μετά την ισοπαλία στο ντέρμπι με την Ρεάλ.

Θα κάνει ροτέισον η Ατλέτικο, εντούτοις δεν έχει σημαντικά προβλήματα.