Χετάφε

Την προηγούμενη Κυριακή η Χετάφε δοκιμάστηκε εκτός με την Εϊμπάρ με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0 σε ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι.. Στο 12ο λεπτό οι γηπεδούχοι έχασαν μια μεγάλη ευκαιρία. Ο Κίκε πλάσαρε με τον Σορία να αποκρούει και το νέο πλασέ του στην επαναφορά κατέληξε στο δοκάρι. Χωρίς καμία άλλη πολύ αξιόλογη ευκαιρία το πρώτο ημίχρονο έληξε στο 0-0. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν ακόμα πιο κακό σε θέαμα καθώς η πρώτη καλή στιγμή ήρθε στο 87′. Η ισοπαλία δεν βόλεψε καθόλου τη Χετάφε που έχασε την ευκαιρία να ανέβει στη βαθμολογία.

Δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμού.

Bet Info - Χετάφε

4/5 NG πρόσφατα εντός έδρας.

Αθλέτικ Μπιλμπάο

Στην πιο εντυπωσιακή φετινή βραδιά της, η Αθλέτικ Μπιλμπάο συνέτριψε με 4-0 τη Μπέτις και την έπιασε στους 12 βαθμούς. Οι Βάσκοι από την αρχή του αγώνα κυριάρχησαν αλλά ευτύχησαν να προηγηθούν με αυτογκολ του Ρουιθ στο 9ο λεπτό. Η Μπέτις δεν αντέδρασε ποτέ με την Μπιλμπάο να έχει τον έλεγχο και έτσι στο 33ο με τον Κάπα, διπλασίασε τα τέρματα της. Ουσιαστικά από το πρώτο ημίχρονο με το 2-0 η Αθλέτικ είχε «τελειώσει» τον αγώνα, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στο δεύτερο μέρος. Ο Ίκερ Μουνιαίν έκανε το 3-0 στο 59ο λεπτό ενώ ο Μπενενγκούρ διαμόρφωσε το 4-0 στο 68ο λεπτό.