Χέρτα

Μπήκε με τουπέ στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Κολωνία, δέχτηκε τρία γκολ κι έφυγε με σκυμμένο το κεφάλι από το γήπεδο γνωρίζοντας την ήττα στην πρεμιέρα με σκορ 3-1. Mάλιστα οι πρωτευουσιάνοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ μόλις στο έκτο λεπτό της αναμέτρησης με τον νεοαποκτηθέντα σέντερ φορ Γιόβετιτς αλλά τα προβλήματα που εμφάνισαν στα μετόπισθεν υπήρξαν μοιραία. Σπάνια εικόνα για Χέρτα υπό τις οδηγίες του Ούγγρου τεχνικού Παλ Νταρντάι, ο οποίος οφείλει να διορθώσει πολλά και σύντομα καθώς δε θα αργήσει να κάνει την εμφάνιση της η γκρίνια σε διαφορετική περίπτωση.

Eκτός είναι ο επιθετικός Πιόντεκ.

Βόλφσμπουργκ

Η τύχη της χαμογέλασε στο εντός έδρας παιχνίδι με τη νεοφώτιστη Μπόχουμ καθώς απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα μόλις στο τέταρτο λεπτό, έστω κι αν ο Βέρχορστ αστόχησε σε πέναλτυ στην επόμενη φάση. Ωστόσο, ο ίδιος ποδοσφαιριστής πήρε το αίμα του πίσω σκοράροντας λίγα λεπτά αργότερα το μοναδικό τέρμα της συνάντησης κι έκτοτε ανεξήγητα η Βόλφσμπουργκ δεν κατέβαλε ιδιαίτερες προσπάθειες για να βάλει κι άλλο γκολ περιοριζόμενη στη νίκη με σκορ 1-0. Το αποτέλεσμα ήταν το σημαντικό για τους Λύκους, οι οποίοι οφείλουν βέβαια να κάνουν ορθή διαχείριση μιας και φέτος έχουν και Τσάμπιονς Λιγκ.