Χέρτα

Εξαιρετικό το δεύτερο της ημίχρονο στο Σινσχάιμ, έπαιξε με πολύ αποτελεσματικό τρόπο στις αντεπιθέσεις βρίσκοντας τρία τέρματα μέσα σε ένα τέταρτο (58'-64') με τέρματα των Κούνια, Ιμπίσεβιτς κι ένα που χρεώθηκε ως αυτογκόλ κι επέστρεψε στις νίκες (0-3) επί της Χοφενχάιμ. Μεγάλη η σημασία του τριπόντου για τον προπονητή Μπρούνο Λαμπαντία που πραγματοποίησε το ντεμπούτο του στον πάγκο των μπλε και των ποδοσφαιριστών του καθώς τους επέτρεψε να αποσπαστούν κατά 8 βαθμούς από τη θέση των μπαράζ και 13 βαθμούς από τον απευθείας υποβιβασμό. Δυστυχώς ούτε οι πρωτευουσιάνοι απέφυγαν τους τραυματισμούς στη διακοπή.

Εκτός οι δύο βασικοί στόπερ Σταρτ και Ρεκίκ, ο φορ Καλού, ο μέσος Ασκασίμπαρ, αμφίβολος ο μέσος Βολφ.

Bet Info - Χέρτα

Η Χέρτα μετράει 7 συνεχόμενα over στις επίσημες υποχρεώσεις της.

Ουνιόν Βερολίνου

Έκανε ό,τι μπορούσε για να αντισταθεί στις ορέξεις της Μπάγερν Μονάχου, όμως η διαφορά ποιότητας ήταν εμφανής και δε μπόρεσε να αποφύγει την ήττα (0-2), με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο. Οι νεοφώτιστοι ήταν μέσα στο παιχνίδι ως το 80' που το σκορ ήταν 0-1, πρακτικά όμως δε μπόρεσαν να αναπτυχθούν με τρόπο ορθολογικό και να φτάσουν στην αντίπαλη εστία ώστε να σκοράρουν. Η ομάδα από το ανατολικό Βερολίνο έχει ένα βαθμό λιγότερο από τη συμπολίτισσα της διατηρώντας σταθερά ένα μαξιλαράκι ασφαλείας από την τελευταία τριάδα και φιλοδοξεί να την κερδίσει, όπως έπραξε στον πρώτο γύρο - με τη βοήθεια των φιλάθλων της τότε βέβαια.

Τιμωρημένος ο Σλότενμπεργκ (Α), τραυματίας ο Μπέκερ (Ε), ερωτηματικό ο Λεντς (Α).