Χέρτα

Άντεξε για ένα ημίχρονο στη Βεστφαλία καθώς στην επανάληψη δεν έλειψαν και πάλι τα αβίαστα αμυντικά λάθη που οδήγησαν σε μία μάλλον αναμενόμενη ήττα (2-0) από τη Μπορούσια Ντόρτμουντ. Δυσοίωνο μοιάζει το μέλλον για το σύλλογο της πρωτεύουσας που βρίσκεται στο όριο του υποβιβασμού, δεν έπιασε τόπο και η αλλαγή προπονητή καθώς η έλευση του Παλ Νταρντάι σήμανε λιγότερα γκολ ενεργητικό και ουδεμία βελτίωση στην άμυνα. Οι μπλε είναι υποχρεωμένοι να κυνηγήσουν το θετικό αποτέλεσμα σήμερα, 3-2-7 με 8/12 over η συγκομιδή τους στο Ολυμπιακό Στάδιο.

Τιμωρημένος ο Νταρίντα (Μ), τραυματίες οι Μπογιάτα (Α), Κεντίρα (Μ).

Bet Info - Χέρτα

Η Χέρτα μετράει 4 ήττες στα 5 πιο πρόσφατα παιχνίδια της στο Βερολίνο.

Μπάγερ Λεβερκούζεν

Μετά τη νίκη στο Μεχενγκλάντμπαχ που έδειχνε να εξομαλύνει την κατάσταση, η Μπάγερ πραγματοποίησε μεγάλο πισωγύρισμα γνωρίζοντας μία απρόσμενη ήττα (1-2) στη Bayer Arena από την Αρμίνια Μπίλεφελντ, μία από τις χειρότερες ομάδες της Μπουντεσλίγκα. Οι Ασπιρίνες είναι εξαιρετικά ασταθείς το τελευταίο δίμηνο, έχουν υποχωρήσει στην έκτη θέση και στο -4 από την τέταρτη θέση, η απώλεια της οποίας θα αποτελέσει μεγάλο πλήγμα για το σύλλογο από όλες τις απόψεις. Παραδόξως πάντως η ομάδα του Πέτερ Μπος έχει περισσότερες εκτός έδρας νίκες (6-3-3 με 7/12 under).

Xραντέτσκυ (Τ), Μπέντερ (Α), Μπέντερ (Μ) και Μπαουμγκαρτλίνγκερ (Μ) συνιστούν τις κύριες απουσίες.