Χέρτα

Θα μπορούσε να φύγει με ένα σπουδαίο διπλό από τη Φρανκφούρτη καθώς προηγήθηκε της Άιντραχτ με δύο τέρματα διαφορά από γκολ των Λουκεμπάκιο και Γκρούιτς, ωστόσο εν τέλει έφυγε με μόνο ένα βαθμό (2-2) δεχόμενη την ισοφάριση στο 86'. Πρώτος κερδισμένος βαθμός μετά από πέντε σερί ήττες και με τον Κλίνσμαν στον πάγκο, αυτονόητη η ανάγκη για νίκες απέναντι σε αντιπάλους τύπου Φράιμπουργκ εάν θέλουν οι πρωτευουσιάνοι να μην εμπλακούν σε σενάρια υποβιβασμού. Φέτος, σε αντίθεση με άλλες χρονιές, οι μπλε δυσκολεύονται να πάρουν αποτέλεσμα στο Ολυμπιακό Στάδιο (2-0-4 με 6/6 over).

Xωρίς ιδιαίτερα προβλήματα θα παραταχτεί σήμερα η Χέρτα.

Bet Info - Χέρτα

Στα 5 από τα 6 τελευταία της παιχνίδια η Χέρτα δέχτηκε τουλάχιστον δύο γκολ.

Φράιμπουργκ

Από το πρώτο λεπτό της εντός έδρας αναμέτρησης με τη Βόλφσμπουργκ φάνηκε πως το ματς θα κριθεί στις λεπτομέρειες και όντως κατοχυρώθηκε ως δικό της χάρη σε ένα γκολ του Σμιντ στο 85ο λεπτό. Σπουδαία η νίκη (1-0) για το συγκρότημα του Στράιχ που συνεχίζει τις υψηλές πτήσεις ανεβαίνοντας στην πέμπτη θέση της κατάταξης, δηλαδή πιο ψηλά από την Μπάγερν Μονάχου! Ασφαλώς και πρόκειται για μία ομάδα καλοδουλεμένη και δυσκολοκατάβλητη, δε φαντάζει πλέον απίθανο το σενάριο να καταφέρει να βγει στην Ευρώπη στο τέλος της χρονιάς. Αρκετά καλές και οι εκτός έδρας επιδόσεις της Φράιμπουργκ (3-2-2 με 5/7 over).

Μακροχρόνια τα όποια προβλήματα απουσιών.