Χάβρη

Δεν κατάφερε να μπει με το δεξί στη νέα αγωνιστική περίοδο, καθώς στην πρεμιέρα της γνώρισε την εκτός έδρας ήττα με 2-0 από την Τρουά. Η ομάδα του Λε Γκουέν σε γενικές γραμμές αδίκησε τον εαυτό, αφού μέχρι τα μέσα του 2ου ημιχρόνου κόντραρε την αντίπαλό της, όμως πλήρωσε ακριβά το γεγονός ότι από το 61' αγωνιζόταν με 9 παίχτες.

Εκτός οι τιμωρημένοι Ερσόι και Φοντέν.

Αμιάν

Κατάφερε να μπει με το δεξί στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος κόντρα στη Νανσί, όπου έστω και δύσκολα επικράτησε με 1-0 εντός έδρας. Η εικόνα της ομάδας του Ελσνέρ σίγουρα δεν ήταν και η καλύτερη δυνατή, αφού έβγαλε πρόβλημα στην αντιμετώπιση των αντεπιθέσεων, ενώ και το γκολ που έκρινε το αποτέλεσμα ήταν οριακά οφσάιντ.

Φρέσκια απώλεια ο τιμωρημένος Καλίντ. *Μεσοβδόμαδα την αποχαιρέτησαν ακόμη δύο παίχτες της, με τον Γκουιρασί να παίρνει μεταγραφή στη Ρεν, και τον Μονκοντί στη Λοριάν.