Χαρτς

Ούτε η αλλαγή προπονητή φέρεται να «καρποφόρησε» καθώς η Χαρτς έμεινε για πέμπτο συνεχόμενο ματς χωρίς νίκη. Αυτή την φορά δέχθηκε δεύτερη συνεχόμενη ήττα, εντός έδρας με 1-0 από την Σεντ Τζόνστον. Καθόλου καλή εμφάνιση από τους γηπεδούχους που προδόθηκαν ακόμα μία φορά από τα πολλά αμυντικά τους κενά. Η ομάδα του Στέντελ βρίσκεται πλέον στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 16-28 και 12 βαθμούς.

Γκαρούσιο (μέσος), Χάρινγκ (μέσος), Σούταρ (αμυντικός) και Ουάσινγκτον (επιθετικός) δεν επηρεάζουν τα πλάνα του προπονητή.

Σέλτικ

Έπαιξε όσο έπρεπε η Σέλτικ η οποία πήρε άνετη εντός έδρας νίκη με 2-0 απέναντι στην Χιμπέρνιαν. Οι γηπεδούχοι αν και δυσκολεύτηκαν να βρουν ρυθμό στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, ανέβασαν την πίεση τους καταφέρνοντας να σκοράρουν στο 39ο λεπτό ενώ τα διπλασιάσαν στο 66ο με γκολ του Έντουαρντ. Σταθερά στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα η ομάδα του Λένον με ρεκόρ 48-9 και 43 βαθμούς.

Αρτζάνι (μέσος), Μπέιν (τερματοφύλακας) και Σιμούνοβιτς (αμυντικός) δεν επηρεάζουν.