Χαρτς

Απρόσμενη εντός έδρας ήττα δέχθηκε η Χαρτς, από την Κιλμάρνοκ με 1-0. Σε μία άκρως ισορροπημένη αναμέτρηση, οι φιλοξενούμενοι κατάφερα να βρουν «δίχτυα» με αυτογκόλ του Μουλρανέι στο 42ο λεπτό του αγώνα. Πλέον η ομάδα του Λεβέιν βρίσκεται στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 9-13 και μόλις 6 βαθμούς.

Εκτός οι αναπληρωματικοί Χάρινγκ (μέσος), Ουάσινγκτον (μέσος), Γκαρούσιο (τερματοφύλακας) και Σούταρ (επιθετικός).

Ρέιντζερς

Εμφατική νίκη με 5-0, εντός έδρας κατάφερε να πάρει η Ρέιντζερς απέναντι στην Χάμιλτον. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση καταφέρνοντας να ανοίξουν το σκορ με τον Ντεφόε στο 7ο λεπτό. Ο ίδιος παίκτης μάλιστα πέτυχε χατ τρικ με τους Μπάρισιτς και Γκόλντσον να συμπληρώνουν τον πίνακα των σκόρερς. Στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα πλέον η «αρμάδα» του Τζέραρντ με ρεκόρ 26-5 και 21 βαθμούς.

Εκτός συνεχίζουν οι αναπληρωματικοί Κεντ (μέσος) και Τζόουνς (μέσος).