Χάντερσφιλντ

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον μέσο Μόουι ο οποίος πέτυχε δύο γκολ, η Χάντερσφιλντ κατάφερε να φύγει νικήτρια από την δύσκολη έδρα της Γουλβς με 2-0. Οι γηπεδούχοι ήταν πολύ κακοί σε όλη την διάρκεια του ματς, δεν δημιούργησαν φάσεις και αυτό ήταν κάτι που εκμεταλλεύτηκε η ομάδα του Βάγκνερ η οποία με δύο όμορφα σουτ του Αυστραλού πήρε τρεις υπερπολύτιμους βαθμούς που την έβγαλαν από την ζώνη του υποβιβασμού. Πιο συγκεκριμένα η Χάντερσφιλντ βρίσκεται στην 15η θέση της βαθμολογίας με ρεκόρ 8-22 και 10 βαθμούς.

Μοναδικός απών της αναμέτρησης ο Λόουι (μέσος) ο οποίος είναι τραυματίας στον ώμο. Επιστρέφουν οι Κονγκολό (στόπερ) και Ντεπόιτρε (επιθετικός)

Μπράιτον

Ισόπαλη εντός έδρας με 1-1 αναδείχθηκε η Μπράιτον ενάντια στην ποιοτική Λέστερ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 15ο λεπτό έπειτα από όμορφη κεφαλιά το Μάρει. Στην συνέχεια είδαν τον Μάντισον να δέχεται δεύτερη κίτρινη κάρτα και να αποβάλλεται, όμως οι «Αλεπούδες» ανέβασαν ρυθμό και τελικά βρήκαν έπειτα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βάρντι στο79ο λεπτό. Πλέον οι «Γλάροι» βρίσκονται στην 12η θέση της βαθμολογίας με ρεκόρ 14-19 και 15 βαθμούς.

Δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών για τους φιλοξενούμενους καθώς οι Μάρει (επιθετικός) και Ράιαν (τερματοφύλακας) υπολογίζονται κανονικά για το ματς εναντίον της Χάντερσφιλντ. Εκτός λόγω τιμωρίας ο Στέφενς (μέσος).