Χάντερσφιλντ

Τίτλοι τέλους για την Χάντερσφιλντ στην κατηγορία μετά και την νέα ήττα στην έδρα της Νιουκάστλ με 2-0. Οι φιλοξενούμενοι για ακόμα μία αγωνιστική ήταν νωθροί επιθετικά ενώ ένα πολύ άσχημο τάκλιν του Σμιθ στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης άφησε την ομάδα του Σιούιρτ με 10 παίκτες. Εξαιρετικός στην αναμέτρηση ο Λεσλ ο οποίος απέκρουσε πολλά σουτ των γηπεδούχων αλλά εν τέλει δεν κατάφερε να κρατήσει το μηδέν στην εστία του. Σταθερά στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα οι γηπεδούχοι με ρεκόρ 14-50 και 11 βαθμούς.

Εκτός οι Σμιθ (μέσος), Ντιακαμπί (στόπερ) και Γουίλιαμς (στόπερ).

Γουλβς

Σε ένα μοιρασμένο ματς Μπόρνμουθ και Γούλβς αναδείχθηκαν ισόπαλες με το τελικό 1-1 να κρίνεται και απολύτως δίκαιο στην αναμέτρηση. Το γκολ για τους φιλοξενούμενους το πέτυχε για ακόμα μία αγωνιστική ο φορμαρισμένος Χιμένεθ με σουτ στο 83ο λεπτό. Χαμένο πέναλτι για τους γηπεδούχους στο 85ο λεπτό, οι δύο ομάδες δεν απείλησαν από εκεί και έπειτα καθώς έδειξαν συμβιβασμένες με τον βαθμό της ισοπαλίας. Στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα πλέον η ομάδα του Εσπιρίτο με ρεκόρ 35-34 και 40 βαθμούς.