Χάντερσφιλντ

Νίκησε την αδύναμη αλλά ποιοτική Φόυλαμ εντός έδρας με 1-0 και έτσι έκλεισε έναν κύκλο αγώνων όπου δεν είχε καταφέρει να πάρει σε κανένα εξ αυτών τους τρεις βαθμούς. Σκόρερ του μοναδικού τέρματος της αναμέτρησης ήταν ο δανεικός από την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ Φόνσου- Μενσά με αυτογκόλ στο 29ο λεπτό. Ένα ματς όπου οι δύο ομάδες δεν έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο και επίσης δεν υπήρξαν σκοπιμότητες. Ακόμα στην ζώνη του υποβιβασμού η Χάντερσφιλντ και πιο συγκεκριμένα στην 18η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 5-21 και 6 βαθμούς.

Εκτός οι Ντουμ και Γουίλιαμς.

Γουέστ Χαμ

Νίκη μετά από 4 αγωνιστικές για την Γουέστ Χαμ, εντός έδρας με 4-2 εναντίον της Μπράιτον. Οι γηπεδούχοι μπήκαν αγριεμένοι στην αναμέτρηση και κατάφεραν από νωρίς να πάρουν το προβάδισμα με τον εξαιρετικό Αρναούτοβιτς να εκμεταλλεύεται το λάθος της άμυνας των φιλοξενούμενων και να σκοράρει στο 10ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσια μετά από κεφαλιά του Γκούτνμουσον στο 45ο λεπτό. Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες της Γουέστ Χαμ πίεσαν και εν τέλει βρήκαν σκορ μετά από όμορφο πλασέ του Φελίπε Άντερσον στο 68ο λεπτό. Οι παίκτες της Μπέρνλι μείωσαν εκ νέου στο 77’ με τον Γούντ όμως οι Φελίπε Άντερσον και Τσιτσαρίτο δεν είχαν πει τον τελευταίο λόγο και με δικά τους γκολ έδωσαν τους τρεις βαθμούς στα «Σφυριά». Στην 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα η ομάδα του Πελεγκρίνι με ρεκόρ 13-17  και 11 βαθμούς.

Εκτός για ακόμα μία αγωνιστική οι Σάντσεζ, Γουίλσιρ, Κάρολ, Λανσίνι, Ρέιντ και Γιαρμολένκο ενώ ο Νόμπλ είναι τιμωρημένος.