Χάμιλτον

Ακόμα μία «πικρή» ήττα για τη Χάμιλτον, με 2-1 εντός έδρας απέναντι στην Ρος Καόυντι. Αν και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με αυτογκόλ του Κέλ στο 16ο λεπτό, «κατέρρευσαν» στο δεύτερο μέρος με αποτέλεσμα να δεχθούν την ανατροπή με δύο τέρματα στα τελευταία δέκα λεπτά του αγώνα. Σε πολύ δύσκολη θέση ο κόουτς Ράις, η ομάδα του συνεχίζει να βρίσκεται σταθερά στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 22-51 και μόλις 19 βαθμούς.

Εκτός οι μακροχρόνιοι Σμιθ (μέσος), Τέμπλετον (επιθετικός) και Γουάντ (αμυντικός).

Ρέιντζερς

Επαγγελματική νίκη κατάφερε να πάρει για ακόμα μία φορά η Ρέιντζερς, με 1-0 εντός έδρας απέναντι στην Σεντ Τζόνστον. Χωρίς να εντυπωσιάσει με την απόδοση της στον αγωνιστικό χώρο κατάφερε να βρει το γκολ στο 52ο λεπτό με τον Χάγκι με το αποτέλεσμα να μένει ως έχει μέχρι το τέλος. Θα λέγαμε ότι ήταν μία κακή εμφάνιση για την ομάδα του Τζέραρντ που ωστόσο δεν το «πλήρωσε». Σταθερά στη 1η θέση η «αρμάδα» του Άγγλου κόουτς με ρεκόρ 67-7 και 75 βαθμούς, στο +20 από τη δεύτερη Σέλτικ.

Τιμωρημένος ο βασικός Μορέλος (επιθετικός), δεν επηρεάζουν οι απουσίες των Άρφιλντ (μέσος) και Κάτιτς (αμυντικός).