Μπολόνια

Ο Βέρντι ήταν εκεί που έπρεπε στο πέμπτο λεπτό της αναμέτρησης στο Ολίμπικο για να εκμεταλλευτεί το λάθος του Στρακόσια και να ανοίξει το σκορ, η απάντηση της Λάτσιο ήρθε γρήγορα (11') αλλά παρά τις προσπάθειες των δύο ομάδων και κυρίως των γηπεδούχων το 1-1 δεν άλλαξε. Θετικός ο βαθμός της ισοπαλίας για τους ροσομπλού μετά από δύο συνεχόμενες ήττες, θετική και η μικρή διακοπή καθώς η ομάδα της Μπολόνια έδειξε να χρειάζεται ένα διάλειμμα τον τελευταίο μήνα. Πρακτικά αδιάφοροι ως το φινάλε οι παίκτες του Ντοναντόνι, 5-3-7 με 10/15 over ο απολογισμός τους φέτος στο στάδιο Νταλ' Αρα.

Τιμωρημένος ο Μιράντε (Τ), τραυματίας ο Κραφτ (Α).

Bet Info - Μπολόνια

Η Μπολόνια έχει σκοράρει στα 12 από τα 15 εντός έδρας παιχνίδια της φέτος.

Ρόμα

Επαγγελματική η εμφάνιση της στην έδρα της Κροτόνε, στο πρώτο ημίχρονο δεν επέτρεψε καμία ευκαιρία στην εστία της και πήρε το προβάδισμα στο 38' με κοντινή προβολή του Ελ Σαράουι, στην επανάληψη κινδύνευσε σε δύο περιπτώσεις αλλά ο Άλισον επενέβη θετικά και ο Ναιγκολάν με εκτός περιοχής σουτ διαμόρφωσε το τελικό 0-2. Οι τζιαλορόσι έχουν εδραιωθεί στην τρίτη θέση της εγχώριας κατάταξης - το μάξιμουμ που μπορεί να ελπίζουν, ενώ στο μυαλό όλων δε μπορεί παρά να στριφογυρίζει ο αγώνας της επόμενης Τετάρτης στη Βαρκελώνη για τους 8 του Τσάμπιονς Λιγκ. 9-4-1 μακριά από την Αιώνια Πόλη στο πρωτάθλημα με 11/14 under.