Βιγιαρεάλ

Δεύτερη σερί ήττα για τη Βιγιαρεάλ στο πρωτάθλημα, αυτή τη φορά απέναντι στη Μπιλμπάο . Μπορεί να είχε τη κατοχή στο παιχνίδι και περίπου δέκα τελικές, όμως ένα πέναλντι του Γκαρσία στο 57ο λεπτό της συνάντησης χώρισε τις δύο ομάδες μέχρι το φινάλε. Η Βιγιαρεάλ κατέρρευσε μετά το γκολ με τους γηπεδούχους να αστοχούν απο την άσπρη βούλα δέκα λεπτά αργότερα. Στην 8η θέση αλλα με λιγοστές ελπίδες για ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Τιμωρημένος ο τεχνικός Καγιέχα, εκτός ο χαφ Ραμίρο Γκέρα.

Bet Info - Βιγιαρεάλ

5/6 goal / goal προσφάτως ανεξαρτήτως διοργάνωσης.

Λεγκανές

Mε μόλις δύο βαθμούς στα τέσσερα πιο πρόσφατα παιχνίδια της, η Λεγανιές μένει στο -5 απο τις θέσεις εκτός του υποβιβασμού. Δύσκολα πλέον τα πράγματα για μια Λεγανιές, η οποία έμεινε στο 1-1 με την Αλαβές και συνεχίζει να δείχνει αδυναμία στο να νικήσει. Η Αλαβές άνοιξε το σκορ με τον Λούκας Πέρεθ στο 47΄ενώ η γηπεδούχος ομάδα ισοφάρισε με τον Καρίγιο στο 54΄.

Σταθερά εκτός ο Σιμανόφσκι για το υπόλοιπο της σεζόν.