Ρεάλ Βαγιαδολίδ

Γνώρισε την ήττα με 1-0 απο τη Βαλένθια και επέστρεψε στα αρνητικά αποτελέσματα. Στις λεπτομέρειες κρίθηκε το ματς δεχόμενη το γκολ στο 79' σε ένα ματς που οι «βιολέτες» είχαν αρκετές ευκαιρίες και δοκάρι. Οριακά πάνω από την επικίνδυνη ζώνη, ενώ για το κύπελλο αντιμετώπισαν το Σάββατο εκτός έδρας της Πένια Ντεπορτίβα για να επικρατήσουν στην παράταση με 1-4.

Εκτός ο στόπερ Ολίβας και ο φορ Αντρέ.

Bet Info - Ρεάλ Βαγιαδολίδ

4/5 under 2.5 πρόσφατα.

Έλτσε

Από συνεχόμενες ήττες στο πρωτάθλημα η Έλτσε που παραμένει εντός της επικίνδυνης ζώνης αν και έχει ματς λιγότερα. Aν και βρέθηκε μπροστά στο σκορ στο 4ο μόλις λεπτό με το γκολ του Γκούτι, κατάφερε να γνωρίσει  την ανατροπή. Ο Κουκουρέλα ισοφάρισε στο 39' για τους φιλοξενούμενους, ενώ στο 69' ο Χάιμε Μάτα σκόραρε για το 2-1 της Χετάφε και ο Άνχελ Ροντρίγκεθ στο 86' έγραψε το τελικό σκορ από την άσπρη βούλα.