Αζερμπαϊτζάν

Επιβλητική νίκη για το Αζερμπαϊτζάν στην έδρα των Νήσων Φερόε με 3-0 για τον θεσμό του Nations league. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Ολιβέιρα ο οποίος πέτυχε δύο γκολ, σε ένα ματς όπου οι φιλοξενούμενοι είχαν τον απόλυτο έλεγχο του παιχνιδιού. Έτσι μετά το τέλος και της 3ης αγωνιστικής το Αζερμπαϊτζάν βρίσκεται στην 2η θέση της βαθμολογία παραμένοντας αήττητο με ρεκόρ 4-1 και 5 βαθμούς, 2 βαθμούς πίσω από το Κόσοβο.

Δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών.

(4-2-3-1): Αγκαγιέβ – Πασάεφ, Χουσέινοβ, Μαμαντόβ, Μεντβέντεβ – Γκαράιεβ, Ντε Ολιβείρα – Μαντάτοβ, Ναζάροβ, Αμπντουλάγιεβ – Νταντάσοβ.

Μάλτα

Ήττα για την Μάλτα με 3-1 στην έδρα του Κοσόβου. Βρέθηκε να χάνει στο 30ο λεπτό μετά από γκολ του Κολόλι. Ανέβασε ρυθμούς στο δεύτερο ημίχρονο και ισοφάρισε στο 51ο λεπτό, αλλά η κόκκινη κάρτα του Μίφσουντ στο 70ο λεπτό άλλαξε τις ισορροπίες και έτσι δέχθηκε την οδυνηρή ήττα. Βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας μετά από τρεις αγωνιστικές με ρεκόρ 3-7 και μόλις έναν βαθμό.

Μοναδικός απών ο Μίφσουντ.

(3-4-2-1): Χογκ – Απάπ, Αγκουίς, Μποργκ – Φάιλα, Μουσκάτ, Φενέτς, Μπονγκ – Κουρμπολάν, Μπρίφα – Σχέμπρι.