Αζερμπαϊτζάν

Το Αζερμπαϊτζάν γνώρισε τη σκληρή ήττα - μάθημα απο το Μαυροβούνιο με 2-0. Ο 30χρονος στράικερ της Μονακό Στέφαν Γιόβετιτς άνοιξε το σκορ στην Ποντγκόριτσα για το Μαυροβούνιο ενώ o Iβάνοβιτς στο 71' τελείωσε το παιχνίδι.  Πλέον με 3 βαθμούς σε ισάριθμες αγωνιστικές έχει μοναδικό στόχο να αποφύγει την τελευταία θέση.

Δεν έχουν αναφερθεί αγωνιστικά προβλήματα.

Bet Info - Αζερμπαϊτζάν

4/5 under 2,5 πρόσφατα.

Κύπρος

Άλλη μια προβληματική εμφάνιση από τους Κύπριους του Γιοχάν Βαλέμ. H ήττα ήρθε (2-0) αλλά το γεγονός ότι έχασαν το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο και με κάτω τα χέρια πρέπει να προβληματίσει.  Ο Σινάνι  σκόραρε δύο γκολ (12', 26') με τον Κυριακίδη να σώζει την ομάδα του απο σίγουρο διασυρμό. Η Κύπρος έφτιαξε ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο αλλά έγινε η πρώτη ομάδα που δεν σκοράρει απέναντι στο Λουξεμβούργο μετά από δύο χρόνια και 16 παιχνίδια. Βρίσκεται στην τελευταία θέση με μηδέν βαθμούς και να κινδυνεύει με υποβιβασμό.