Άβες

Εντός έδρας ήττα με 2-0 δέχθηκε η Άβες, απέναντι στην Γκιμαράες. Οι γηπεδούχοι αν και πραγματοποίησαν αρκετές φάσεις στην αναμέτρηση, δεν κατάφεραν να βρουν το γκολ που έψαξαν ενώ παράλληλα στάθηκαν και άτυχοι καθώς ο Τζούνιορ αστόχησε από τα έντεκα βήματα στο 57ο λεπτό της αναμέτρησης. Σταθερά στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η ομάδα του Μάντα Σάντος με ρεκόρ 22-42 και 13 βαθμούς.

Σταθερά εκτός οι μακροχρόνιοι, νέο πρόβλημα τραυματισμού προέκυψε με τον αναπληρωματικό Τσιμπόλα (μέσος).

Πάκος Φερέιρα

Επιτέλους νίκη κατάφερε να πετύχει η Πάκος Φερέιρα, εντός έδρας με 2-1 απέναντι στην Φαμαλικάο. Σε μία άκρως ισορροπημένη αναμέτρηση, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 71ο λεπτό με τον Ζε ενώ στο 79ο λεπτό πήραν «αέρα» δύο τερμάτων με τον Ντένιλσον. Πλέον η ομάδα του Μιγκέλ βρίσκεται στην 16η θέση με ρεκόρ 14-31 και 19 βαθμούς.