Άβες

ΜΦαίνεται ότι κάτι άλλαξε για την Άβες που παρόλα αυτά δέχθηκα και πάλι την ήττα, αυτή την φορά στην έδρα της Μορεϊρένσε με 3-2. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν αρχικά με τον Μέχμεριτς μόλις στο 5ο λεπτό ωστόσο δέχθηκα κόκκινη κάρτα οχτώ λεπτά αργότερα αλλάζοντας τις ισορροπίες στην αναμέτρηση. Δέχθηκαν την ανατροπή, η ομάδα του Μάντα Σάντος συνεχίζει να βρίσκεται στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 14-29 και με μόλις τρεις βαθμούς.

Εκτός ο Φαλκάο (μέσος) και ο σημαντικός Ζιντάν (τερματοφύλακας), εκτός και ο αναπληρωματικός Σίμουνετς.

Μπράγκα

Εκ νέου νίκη πήρε στο πρωτάθλημα η Μπράγκα, αυτή την φορά με 2-0 απέναντι στην Ρίο Άβε. Προηγήθηκε στο 41ο λεπτό με τον Παουλίνιο ενώ ο Χόρτα διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του στο 80ο λεπτό. Δεν απειλήθηκε ουσιαστικά από τον αντίπαλο σε κανένα σημείο του αγώνα, πλέον  η ομάδα του Σα Πίντο βρίσκεται στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 16-15 και 18 βαθμούς.

Συνεχίζουν εκτός οι Κλαούντεμιρ (μέσος), Χασάν (επιθετικός) και Βάλας (αμυντικός).