Ατρόμητος

Απώλεια βαθμών για τον Ατρόμητο στην Ριζούπολη, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλος απέναντι στον ουραγό Απόλλων Σμύρνης με 1-1. Μάλιστα έμεινε νωρίς πίσω στο σκορ, ισοφάρισε με τον Κοτσόπουλο στο 39' χωρίς όμως να πετύχει την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο. Έτσι δεν ρέφαρε την ήττα στις καθυστερήσεις από τον Ολυμπιακός με 2-1 τις πρώτες αγωνιστικές και υπάρχει το ερωτηματικό αν η ομάδα του Κάναντι βρίσκεται σε περίοδο ντεφορμαρίσματος. Απόδειξη το σημερινό παιχνίδι με τον αξιόλογο Άρη, όπου οι ποδοσφαιριστές της ομάδες θα μετρήσουν τις δυνάμεις τους.

Μπαίνει σιγά σιγά σε ρυθμούς προπονήσεων ο εξτρέμ Ουγκράι, όμως δεν υπολογίζεται εκ νέου από τον προπονητή Κάναντι, ενώ επιστρέφει ο βασικός μέσος Μπουζουλάζιτς.

Πιθανή ενδεκάδα Ατρόμητου (4-4-2): Μέγερι - Σάκιτς, Χατζηισαϊας, Ρισβάνης, Κιβρακίδης - Γιαννούλης, Μάντσον, Μπουζουλάζιτς, Μπρούνο - Κοτσόπουλος, Κουλούρης

Bet Info - Ατρόμητος

Με 2-3 Goals έχουν ολοκληρωθεί τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια του Ατρόμητου στο πρωτάθλημα.

Άρης

Μέσα από τα χέρια του έχασε ο Άρης την πρώτη του νίκη σε ντέρμπι φέτος, καθώς ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις από τον Παναθηναϊκό με πέναλτι για το τελικό 1-1. Νωρίτερα και συγκεκριμένα είχε σκοράρει αυτός με τον Γιουνές από το σημείο του πέναλτι, ενώ σπατάλησε και αρκετές ευκαιρίες για να κάνει το 2-0 για να το πληρώσει στο τέλος. Αυτό ήταν το δεύτερο παιχνίδι των «κίτρινων» με τον Σάββα Παντελίδη στον πάγκο τους, ενώ νωρίτερα είχαν περάσει νικηφόρα από την έδρα του ΟΦΗ με 2-1. Νέο απαιτητικό παιχνίδι για την ομάδα της Θεσσαλονίκης, αυτή την φορά απέναντι στον τρίτο της βαθμολογίας Ατρόμητο στο Περιστέρι.

Οι μεσοεπιθετικοί Μαρτίνεθ, Ντιγκινί δεν κατάφεραν να ξεπεράσουν τους τραυματισμούς τους και έμειναν εκτός αποστολής, όπως και ο στόπερ Ούγκο Σόουζα, που θα λείψει καιρό.

Πιθανή ενδεκάδα Άρη (4-2-3-1): Κουέστα - Μενέντεθ, Βέλεθ, Δεληζήσης, Βαλεριάνος - Σιώπης, Μπάσα - Γκαρσία, Μπρούνο Γκάμα, Κολάσο - Γιουνές