Ατρόμητος

Νέα σελίδα στον Ατρόμητο από το απόγευμα της Πέμπτης, καθώς την τεχνική ηγεσία ανέλαβε ο έμπειρος Σάββας Παντελίδης. Μάλιστα ο Έλληνας τεχνικός ντεμπουτάρει σήμερα απέναντι στην ομάδα, που προπονούσε μέχρι πριν από δύο μήνες. Τελευταίο χρονικά παιχνίδι για τον Ατρόμητο το εκτός έδρας με την Ξάνθη, από την οποία ηττήθηκε με 1-0, τέρμα που δέχθηκε στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου από το σημείο του πέναλτι. Προφανώς και έχει μείνει κάπως πίσω βαθμολογικά ο σύλλογος από το Περιστέρι και θα προσπαθήσει να ρεφάρει σήμερα κόντρα σε μια ομάδα του ίδιου στόχου.

Εκ νέου εκτός για τον Ατρόμητο, τόσο ο μέσος Μάντσον, όσο και ο εξτρέμ Ουγκράι, όμως η επάνοδος τους δεν αργεί.

Πιθανή ενδεκάδα Ατρόμητου (4-3-3): Μέγερι - Ταλότσα, Γούτας, Ρισβάνης, Γκάλο - Μπαένα, Χαρίσης, Ανδρούτσος - Ενσικουλού, Μανούσος, Βέλλιος

Bet Info - Ατρόμητος

Οι τρεις νίκες από τις τέσσερις συνολικά του Ατρόμητου είναι εντός έδρας (3-1-2).

Άρης

Γκέλα μετά από καιρό για τον Άρη, που δεν κατάφερε να κερδίσει εντός έδρας την αξιόμαχη Λαμία, μένοντας στο ισόπαλο 1-1. Μάλιστα έμεινε νωρίς πίσω στο σκορ και ισοφάρισε στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με τέρμα του Λάρσον, που βάζει γκολ για δεύτερη σερί αγωνιστική. Οι «κίτρινοι» πάντως διεύρυναν το αήττητο τους σερί στις πέντε αγωνιστικές (3-2-0), ενώ αν ήταν λίγο πιο αποτελεσματικοί στα δύο τελευταία ματς με ΑΕΚ και Λαμία θα έφταναν μέχρι και την τρίτη θέση της βαθμολογίας. Απαιτητικό και το σημερινό τους εμπόδιο απέναντι στον πάντα υπολογίσιμο Ατρόμητο στο Περιστέρι.

Πάντα εκτός για τον Άρη, ο βασικός γκολκίπερ Κουέστα, ενώ επιστρέφει από τιμωρία ο βασικός επιθετικός Ιντέγε.

Πιθανή ενδεκάδα Άρη (4-2-3-1): Τσιλιγγίρης - Κόρχουτ, Βέλεθ, Ρόουζ, Σούντγκρεν - Σάσα, Ματίγια - Λάρσον, Ντιγκινί, Φετφατζίδης - Ιντέγε