Ατλέτικο Μαδριτης

Βαριά ήττα στη πρεμιέρα των ομίλων για την Ατλέτικο, η οποία δέχτηκε τέσσερα τέρματα στο Μόναχο απο τη Μπάγερν (4-0), δείχνοντας αρκετά προβλήματα σε αυτό το επίπεδο. Στο πρωτάθλημα όμως, είναι η μοναδική ομάδα που παραμένει αήττητη σε πέντε ματς, μετρώντας 11 βαθμούς σε αυτά κερδίζοντας με 2-0 τη Μπέτις προσφάτως. Ένα γκολ του Γιορέντε στο πρώτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου και άλλο ένα του Λουίς Σουάρες στο πρώτο των καθυστερήσεων, χάρισαν στην Ατλέτικο Μαδρίτης την τρίτη νίκη της στο πρωτάθλημα και την ευκαιρία να «σκαρφαλώσει» στο -3 απο τη κορυφή με δύο ματς λιγότερα απο τη Σοσιεδάδ.

Εκτός ο φορ Κόστα και ο μπακ Βερσάλικο.

Bet Info - Ατλέτικο Μαδριτης

Απο πέντε σερί NG.

Σάλτσμπουργκ

Σε ένα συναρπαστικό σε εξέλιξη παιχνίδι Σάλτσμπουργκ και Λοκομοτίβ Μόσχας μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις καθώς έμειναν στο ισόπαλο 2-2 στη «Red Bull Arena». Η ρωσική ομάδα πήρε νωρίς «κεφάλι» στο σκορ με τον Έντερ στο 19', όμως η απάντηση των Αυστριακών ήταν στο 45' για το 1-1 και στο 50' ήταν η σειρά του Γιουνούζοβιτς να βάλει τους γηπεδούχους στη θέση του οδηγού. Οι Μοσχοβίτες, ωστόσο, δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη, καθώς στο 75' ο Λισάκοβιτς έγραψε το 2-2 το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Στα εγχώρια, η Σάλτσμπουργκ δεν έχει αντίπαλο έχοντας πραγματοποιήσει το 5Χ5 μετά και το εκτός έδρας 2-0 στην έδρα της Αούστρια.