Ατλέτικο Μαδριτης

Έδειξε διαφορετικό «πρόσωπο» η Ατλέτικο Μαδρίτης η οποία έφυγε με την ισοπαλία, στο ντέρμπι απέναντι στην Μπαρτσελόνα με 0-0. Οι φιλοξενούμενοι ήταν εξαιρετικοί στο πρώτο μέρος όπου δημιούργησαν πολλές επικίνδυνες φάσεις, δίχως όμως να καταφέρουν να σκοράρουν κάποιο τέρμα. Λίγα πράγματα στο δεύτερο ημίχρονο με το τελικό αποτέλεσμα να μην αλλάζει

Εκτός ο Λεμάρ (επιθετικός), αμφίβολος ο αναπληρωματικός Βρσάλκο (μπακ).

Ρεάλ Σοσιεδάδ

Επιστροφή στα τρίποντα για την Ρεάλ Σοσιεδάδ, με 2-0 απέναντι στην Έλτσε. Εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα στο 11ο λεπτό, βρήκε τα δύο γκολ αργότερα, στο δεύτερο μέρος με τους Ελουστόντο και Οριορθάμπαλ στο 72ο και 92ο λεπτό του αγώνα. Πλέον, η «αρμάδα» του Αλγκουαθίλ βρίσκεται στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 53-35 και 56 βαθμούς.

Εκτός οι Φερνάντεζ (επιθετικός), Γκονζάλεζ (αμυντικός), Μερίνο (μέσος), Μονιόζ (αμυντικός), Πατσέκο (αμυντικός) και Σανγκάλι (μέσος).