Ατλέτικο Μαδριτης

Η Ατλέτικο δεν κατάφερε το κάτι παραπάνω και πήρε τον έναν  βαθμό στην προσπάθειά της για την εξασφάλιση της τρίτης θέσης, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Ατλέτικο Μαδρίτης. Μόλις στο πρώτο λεπτό προηγήθηκε με τον Μοράτα η Ατλέτικο, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει ξανά. Το 1-1 διαμόρφωσε ο Μπελτράν στο 49’. Οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν στην 3η θέση με 63 βαθμούς, ενώ αύξησε στους 9 την διαφορά από την 5η Βιγιαρεάλ.

Εκτός θα είναι για το συγκεκριμένο ματς ο Φέλιξ.

Bet Info - Ατλέτικο Μαδριτης

4/5 over 2.5 εντός έδρας προσφάτως.

Ρεάλ Μπέτις

Τρεις αγωνιστικές πριν από το φινάλε της LaLiga, η Μπέτις εξασφάλισε και μαθηματικά την παραμονή της στην κορυφαία κατηγορία. Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για τους Ανδαλουσιάνους να πετύχουν δύο γκολ και να επικρατήσουν τελικά με 3-0 της «αδιάφορης» βαθμολογικά, Οσασούνα, στο «Μπενίτο Βιγιαμαρίν» και να «κλειδώσουν» την παραμονή τους στα «σαλόνια» του ισπανικού πρωταθλήματος. Στο 4΄ ο Ροντρίγκες άνοιξε το σκορ, στο 25΄ ο Πεντράθα «έγραψε» το 2-0 και στις καθυστερήσεις ο Αλενιά διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών, ίσως υπάρξει ροτέισον.