Ατλέτικο Μαδριτης

Η ομάδα της Μαδρίτης κατάφερε να πάρει εύκολα τους τρεις βαθμούς τρέχοντας ένα σερί με πέντε νίκες στο πρωτάθλημα. Κι αν στα προηγούμενα ματς έδειξε προβληματική στο γκολ, στο παιχνίδι με τη Καντίθ «ξεδίπλωσε» όλες τις αρετές της απο τη μέση και μπροστά σκοράροντας τέσσερις φορές (4-0). Μόλις στο 8ο λεπτό ο Φέλιξ ήταν αυτός ο οποίος άνοιξε το σκορ στο ματς, ενώ στο 22′ ο Γιορέντε έκανε το 2-0! Το 3-0 έγινε από τον Σουάρες και το 4-0 διαμορφώθηκε πάλι από τον Φέλιξ στο 90.

Εκτός ο αμυντικός Σαούλ και ο χαφ Ερέρα. Δεν θα αγωνιστεί ο φορ Σουάρες, , με κορονοϊό ο Τορέιρα (Μ).

Bet Info - Ατλέτικο Μαδριτης

3/4 over 2.5 πρόσφατα.

Μπαρτσελόνα

Η Μπαρτσελόνα τα βρήκε σκούρα κόντρα στην Μπέτις (με 10 από το 60’) εντός έδρας, αλλά κυριάρχησε στο δεύτερο και επικράτησε 5-2 εντός έδρας στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος. Ο Μέσι ήρθε απο τον πάγκο και αναδείχθηκε σε... λίρα εκατό για τον Κούμαν. Στο 22’ ο Ντεμπελέ άνοιξε το σκορ, ενώ ο Σανάμπρια στις καθυστερήσεις το έφερε στα ίσα! Στο 49' ο Γκριζμάν έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα, με τον Μέσι στο 61' να κάνει το 3-1 απο την άσπρη βούλα. Ο Λορέν μείωσε στο 73’ με πλασέ από το ύψος του πέναλτι, ο Λορέν μείωσε όμως στο 82' ο αρχηγός της Μπάρτσα το... έληξε με τον Πέδρι να βάζει το κερασάκι στη τούρτα στο φινάλε. Είχε τέσσερα ματς να γευτεί τη χαρά της νίκης, είναι στο -6 απο την Ατλέτικο.

Εκτός ο αμυντικός Αραούχο και ο χαφ Μπουσκέτς.