Ατλέτικο Μαδριτης

Απο μια μεγάλη νίκη προέρχεται η Ατλέτικο καθώς επιβλήθηκε 1-0 της Μπαρτσελόνα στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής, έπιασε στην κορυφή τη Σοσιεδάδ στο ντέρμπι του "Wanda Metropolitano". Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου ο Γιανίκ Καράσκο, όταν ο Πικέ έχασε την μπάλα, ο Κορέα έβγαλε την κάθετη πάσα, ο Τερ Στέγκεν έκανε αποτυχημένη έξοδο πολλά μέτρα έξω από την περιοχή και ο Βέλγος διεθνής, αφού τον πέρασε, σκόραρε με μακρινό πλασέ σε άδειο τέρμα. Το 1-1 στην έδρα της Λοκομοτίβ την προηγούμενη πάντως αγωνιστική, δεν ήταν το σκορ που ήθελε ο Σιμεόνε. Η Ατλέτικο εξάλλου άξιζε κάτι παραπάνω, ωστόσο δεν μπόρεσε να βρεί δίχτυα. Αν κερδίσει ωστόσο απόψε, θα έχει κάνει μεγάλο βήμα πρόκρισης.

Εκτός οι  Ερέρα (Μ), Βερσάλικο (Α), σε καραντίνα ο χαφ Τορέιρα και ο φορ Σουάρες.

(4-4-2): Όμπλακ - Τριπιέρ, Σάβιτς, Χιμένεθ, Λόντι - Γιορέντε, Κόκε , Νίγκεθ , Καράσκο - Κορέα, Φέλιξ

Bet Info - Ατλέτικο Μαδριτης

4/5 NG πρόσφατα εντός έδρας.

Λοκομοτίβ Μόσχας

Έμειναν έστω και οριακά κοντά στη τετράδα οι Μοσχοβίτες που αποφάσισαν να σοβαρευτούν και πήραν μια σημαντική νίκη στις... λεπτομέρειες επί της Άρσεναλ Τούλα με 1-0.  Αυτό το τρίποντο είχε τη σπουδαιότητα του καθώς ήρθε μετά απο τρία σερί αρνητικά αποτελέσματα. Δεν δέχτηκε γκολ για πρώτη φορά μετά από 6 σερί ματς σε όλες τις διοργανώσεις. Στα της Ευρώπης πάντως έχει καταφέρει να μαζέψει δύο βαθμούς και να θέσει ισχυρή υποψηφιότητα για την 3η θέση.

Εκτός ο μπακ Λισόφ, ο  χαφ Μπαρίνοφ και ο βασικός φορ Σμολόφ.

(4-4-2): Γκιγέρμε - Ζιβογλιάντοφ, Σερκέιρα, Ραϊκοβιτς, Ρίμπους - Ιγκνατίεφ, Κουλίκοφ, Κρικόβιακ, Μίραντσουκ - Έντερ, Λουίς