Ατλέτικο Μαδριτης

«Αέρας» πέρασε η Ατλέτικο Μαδρίτης από την έδρα της Οσασούνα, σημειώνοντας τρία τέρματα. Ο Ζοάο Φέλιξ φρόντισε να καλύψει το κενό των Λουίς Σουάρες και Ντιέγκο Κόστα και με δύο δικά του γκολ χάρισε τη νίκη στην ομάδα του. Ειδικότερα, λίγο πριν την αυλαία του πρώτου ημιχρόνου, ο Πορτογάλος επιθετικός ευστόχησε από το σημείο του πέναλτι, γράφοντας το 0-1 στο 43′. Στο 69′ και πάλι ο δραστήριος Φέλιξ έκανε το 0-2, έπειτα από άψογο τελείωμα της φάσης. Στο 80′ ο Μπούντιμιρ της Οσασούνα μείωσε σε 1-2, με κεφαλιά, δίνοντας και πάλι ενδιαφέρον στο παιχνίδι. Ο Τορέιρα ήταν αυτός που τέλειωσε το παιχνίδι σκοράροντας στο 83ο λεπτό της συνάντησης.

Εκτός ο φορ Κόστα, ο εξτρέμ Καράσκο και ο Σαούλ.

Bet Info - Ατλέτικο Μαδριτης

Προέρχεται απο τρία σερί G/G.

Κάδιθ

Η Κάντιθ ανέβηκε από τη δεύτερη κατηγορία της Ισπανίας στα σαλόνια της La Liga και δηλώνει δυνατά το «παρών». Μετά τις Ουέσκα, Αθλέτικ Μπιλμπάο και Ρεάλ Μαδρίτης είχε σειρά και η Εϊμπάρ, η οποία υπέκυψε στο άστρο της Κάντιθ. Και όλα αυτά για τη νεοφώτιστη ομάδα, δίχως να δεχτεί γκολ σε καμία από τις τέσσερις αναμετρήσεις. Σε αυτή με αντίπαλο την Εϊμπάρ, μίλησαν οι Νεγκρέδο (36ο λεπτό) και Σαλβαδόρ Σάντσεθ (39ο λεπτό) οι οποίοι με τα γκολ τους χάρισαν τους τρεις βαθμούς της νίκης στο τέλος της βραδιάς και «ανέβασαν» την ομάδα του Άλβαρο Θερβέρα στα πιο υψηλά πατώματα της βαθμολογίας!

Εκτός ο αμυντικός Καρθελέν και ο χαφ Μάρι.