Ατλέτικο Μαδριτης

Την πρώτη της φετινή ήττα εντός συνόρων γνώρισε η Ατλέτικο, που ήταν μετριότατη στο τοπικό ντέρμπι με τη Ρεάλ και ηττήθηκε με 2-0. «Σφιχτό» ντέρμπι με λίγες φάσεις μπροστά απο τις δύο εστίες και τους Μαδριλένους να προηγούνται κόντρα στη ροή στο 15'. Η Ατλέτικο ανέβασε ρυθμούς απείλησε και έψαξε με αξιώσεις την ισοφάριση αλλά αντί να βρεί το γκολ, δέχτηκε «μαχαιριά» στο 63'. Για το κύπελλο μεσοβδόμαδα οι Μαδριλένοι επικράτησαν με 3-0 της Καρδασάρ και προκρίθηκαν στην επόμενη φάση.

Εκτός ο στόπερ Χιμένεθ και ο φορ Κόστα.

Bet Info - Ατλέτικο Μαδριτης

4/5 under 2.5 πρόσφατα.

Έλτσε

Η Έλτσε παραμένει στις τελευταίες θέσεις με απολογισμό 14 πόντους και είναι σε δεινή θέση ιδιαίτερα μετά την εντός έδρας ήττα της περασμένης αγωνιστικής κόντρα στη Γρανάδα χάρη στο γκολ που σημείωσε ο Σουάρες λίγο πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου (42'). Καμία αντίδραση στην επανάληψη οι γηπεδούχοι, πιο κοντά στο γκολ η Γρανάδα. Με ανατροπή στο κύπελλο την Τετάρτη οι νεοφώτιστοι επικράτησαν της Μπουνιόλ με 2-1 κάνοντας εκτεταμένο ροτέισον.