Ατλέτικο Μαδριτης

Τεράστιο διπλό (0-2) στην έδρα της Σοσιεδάδ για την Ατλέτικο. Δεν είναι τόσο οι τρείς βαθμοί, όσο η πειστική εμφάνιση απέναντι σε ένα τόσο ισχυρό αντίπαλο. Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο με ελάχιστες φάσεις και κακό θέαμα, η ομάδα του Σιμεόνε, χτύπησε στο δεύτερο μέρος. Αρχικά με τον Ερμόσο που σκόραρε με κεφαλιά για το 1-0 στο 49′. Η νίκη κλείδωσε στο 74′ όταν ο Γιορέντε έκανε ένα σουτ, η μπάλα πήγε στο δοκάρι κι από κει στα δίχτυα για το 2-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Εκτός οι εξτρέμ Ματσίς και Γκοναλόνς.

Bet Info - Ατλέτικο Μαδριτης

4/5 NG πρόσφατα.

Χετάφε

Πήρε διπλό στη Καντίθ, εντούτοις το... πέταξε ουσιαστικά στα σκουπίδια μετά τη γκέλα (1-1) με τη Θέλτα. Μάλιστα το τελικό σκορ διαμορφώθηκε από τα πρώτα 17 λεπτά της αναμέτρησης, σε ένα ματς που ειδικά στην επανάληψη δεν είχε ούτε φάση. Πήρε λίγο τα πάνω της η Χετάφε, ωστόσο με μόλις μια νίκη στις εννιά τελευταίες αγωνιστικές δύσκολα θα έχει τύχη για κάτι καλό στη συνέχεια.