Ατλάντα Γ.

Κυπελλούχος, σοβαρή και ποιοτική. Μεστή εμφάνιση απέναντι στο τελευταίο Σινσινάτι και επαγγελματική νίκη με 2-0 εκτός έδρας. Μπήκε καλά στο ματς και στο ημίχρονο είχε ένα σωρό τελικές αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει. Στην επανάληψη χρειάστηκε τον σούπερ σταρ Μαρτίνες να πάρει το όπλο του και με δύο γκολαρες του στο 59' και το 65' κλείδωσε μια σπουδαία νίκη. Η Ατλάντα που έχει μόλις τρία χρόνια ίδρυσης, φλέρταρε με την τρίτη σερί ήττα της για πρώτη φορά στην ιστορία της, ωστόσο το Σινσινάτι δεν μπόρεσε να προβάλλει σθεναρή αντίσταση. Ο Μαρτίνες έφτασε τα 15 γκολ του φέτος, έχει 9 ήττες σε 15 ματς εκτός έδρας η Ατλάντα.

Kλασικά εκτός ο φορ Μπάρκο.

Bet Info - Ατλάντα Γ.

3/4 G/G και over 2.5 στα τελευταια της.

Σαν Χοσέ

Ήττα στα σημεία για τους Έρθκουεϊκς (13-12-5, 44β.) με 2-1 απο την πρώτη Νέα Υόρκη. Το Σαν Χοσέ ηττήθηκε για πέμπτη φορά στα τελευταία επτά παιχνίδια του σε ένα τρελό όμιλο στη Δύση όπου ο δεύτερος απέχει απο τον όγδοο μόλις... τέσσερις βαθμούς. Το Πόρτλαντ στην 8η θέση έχασε απο τους Red Bulls αλλιώς σίγορα θα υπήρχε τεράστιο πρόβλημα για το Σαν Χοσέ που είναι στο +1!  Ηττήθηκε για δεύτερη φορά σε τέσσερις μέρες σε μια τριπλέτα αγώνων που ολοκληρώνεται με το παιχνίδι στην έδρα της δυσκολοκατάβλητης Ατλάντα. Πάντως απέναντι στη Νέα Υόρκη άνοιξε το σκορ μόλις στο 20ο λεπτό με τον Βοντολόφσκι, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την εξαιρετική ασίστ του Καζαϊσβίλι και έπιασε ένα εξαιρετικό αριστερό σουτ. Στη συνέχεια οι Νεοϋορκέζοι πήραν τα ηνία, έπαιξαν πολύ επιθετικά, ο Πάρκς το έφερε στα ίσια στο 40'. Ο Μιτριτά τρία λεπτά μετά ολοκλήρωσε την ανατροπή απο το πρώτο μέρος!