Αθλέτικ Μπιλμπάο

Όχι απλά έχει χάσει στα τέσσερα απο τα έξι φετινά της ματς, δεν έχει μάλιστα σκοράρει καν! «Βουλιάζει» η Αθλέτικ που αυτή τη φορά οδηγήθηκε στην 3η ήττα της στα 4 τελευταία, κάκιστη και μεσοεπιθετικά μιας και δεν παράγει φάσεις για γκολ. Όταν δε σκοράρεις και δέχεσαι γκολ με ευκολία δεν έχει τύχη. Ειδικά στο επίπεδο της La Liga. Στον αγώνα με την Οσασούνα  ένα πέναλτι του Ρούμπεν Γκαρθία έδωσε στην Οσασούνα τη νίκη με 1-0 στο 81ο λεπτό της συνάντησης. Do or die το ματς με Σεβίλλη και Βαγιαδολίδ για τον κόουτς Γκαριτάνο που παίζει το κεφάλι του στον πάγκο της ομάδας.

Άπαντες διαθέσιμοι για το μεγάλο παιχνίδι.

Bet Info - Αθλέτικ Μπιλμπάο

Mια μόλις νίκη στα τέσσερα τελευταία της ματς η Μπιλμπάο.σ

Σεβίλλη

Η Έιμπαρ πέρασε από τη Σεβίλλη (0-1) που αγνοεί τη νίκη στα τελευταία τέσσερα ματς σε όλες τις διοργανώσεις με γκολ στο 81’ με τον Ενρίκε Γκαρθία Μαρτίνεθ, να βάζει μπροστά τους φιλοξενούμενους λίγο πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου (42ο λεπτό, 0-1) και να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα καθώς η πίεση των γηπεδούχων στην επανάληψη δεν έφερε θετικά αποτελέσματα για την ομάδα του Λοπετέγι.  Η Σεβίλλη που δεν νίκησε για 4ο και δεν σκόραρε για 3ο σερί ματς σε όλες τις διοργανώσεις, επικράτησε δύσκολα με 1-0 της Ρεν, πραγματοποίησε πάνω από 20 ευκαιρίες, είχε δύο δοκάρια, αλλά νίκησε με 1-0 με τον Λουκ Ντε Γιονγκ να σκοράρει ένα πολύ όμορφο γκολ, με τον Ακούνια να βγάζει τη σέντρα από αριστερά και τον Oλλανδό να εκτελεί με τη μία για το 1-0.