Αθλέτικ Μπιλμπάο

Μεγάλο διπλό κατάφερε να πανηγυρίσει η Αθλέτικ Μπιλμπάο, στην έδρα της Θέλτα με 1-0. Παρότι οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, κατάφερε να σκοράρει με τον Γουίλιαμς στο 34ο λεπτό, έπειτα από ασίστ του Σάνσετ. Στο δεύτερο μέρος, ο Ινάκι σκόραρε ξανά με το γκολ του ωστόσο να ακυρώνεται ως οφσάιντ. Δεν έγινε κάποια μεταγραφή από την ομάδα του Μαρθελίνο που παραμένει αήττητη στα τρία πρώτα ματς του πρωταθλήματος.

Εκτός οι Μπερσίτσε (αμυντικός), Παρέδες (αμυντικός) και Νολασκοιάν (αμυντικός). Αμφίβολοι οι Σάνσετ (μέσος), Αλβάρεζ (αμυντικός), Κόρντομπα (εξτρέμ) και Ντε Μάρκος (αμυντικός).

Μαγιόρκα

Συνεχίζει να εντυπωσιάζει στο πρωτάθλημα η Μαγιόρκα η οποία πήρε δεύτερη σερί νίκη, αυτή τη φορά κόντρα στην Εσπανιόλ, εντός έδρας με 1-0. Οι γηπεδούχοι ήταν η ανώτερη ομάδα στον αγώνα με τον Ροντρίγκεζ να ανοίγει το σκορ στο 27ο λεπτό παίζοντας από εκεί και έπειτα σωστή άμυνα. Στα μεταγραφικά, η Μαγιόρκα ανακοίνωσε τους ανερχόμενους Λι (μέσος) και Χοπ (επιθετικός).

Εκτός οι βασικοί Άνχελ (επιθετικός), Σάντσεζ (μέσος), Ράιγιο (αμυντικός) και Σάστρε (αμυντικός).