Αθλέτικ Μπιλμπάο

Στις λεπτομέρειες γνώρισε την ήττα απο την Αλαβές, παρόλα αυτά δεν είναι εικόνα μεγάλης ομάδας αυτή που παρουσιάζει στις πρώτες αγωνιστικές της La Liga. Eπειτα λοιπόν απο το σοκ και την εντός έδρας από την Κάντιθ, η Αθλέτικ γνώρισε δεύτερη σερί ήττα στη La Liga κι έμεινε στους τρεις βαθμούς έπειτα από τέσσερις αγώνες. Η Αλαβές ήταν καλύτερη, πιο ουσιαστική και πήρε το πρώτο τρίποντο στη σεζόν.  Το μοναδικό γκολ της συνάντησης για την Αλαβές πέτυχε ο  Ροντρίγκο Ελι, στο 74'. Η Αθλέτικ πίεσε, όμως δεν κατάφερε να αποσπάσει κάτι καλύτερο, παρά το γεγονός πως στο 86' οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα εξαιτίας της αποβολής του Ρουμπέν Ντουάρτε.

Ο Γιούρι (Α) είναι θετικός στον κορονοϊό.

Bet Info - Αθλέτικ Μπιλμπάο

3/4 under 2.5 στα πιο πρόσφατα εντός της για το πρωτάθλημα.

Λεβάντε

Χωρίς να πατήσει ιδιαίτερα το γκάζι, η Ρεάλ Μαδρίτης έριξε ξανά στα σχοινιά τη Λεβάντε και την υποχρέωσε σε ακόμα μια ήττα κερδίζοντας τη με 2-0 στην έδρα της.  ΤΟ 0-1 έγινε χάρη σε εξαιρετικό γκολ που σημείωσε στο 16ο λεπτό ο Βινίσιους ενώ η Λεβάντε θα μπορούσε να ισοφαρίσει σε 1-1 στο 30', αλλά η κεφαλιά του Βούκσεβιτς πήγε στο οριζόντιο δοκάρι. Η ομάδα του Ζιντάν στην τελευταία φάση του αγώνα, διαμόρφωσε το τελικό 0-2 με εξαιρετικό τελείωμα του Μπενζεμά όταν όλη η Λεβάντε είχε βγεί μπροστά για το γκολ. Μόλις 3 βαθμούς η Λεβάντε σε 4 μέχρι στιγμής ματς δεχόμενη γκολ σε όλα.

To θετικό για τη Λεβάντε είναι πως έχει όλους τους παίκτες στη διαθεση της.