Αθλέτικ Μπιλμπάο

Η Μπιλμπάο μεσοβδόμαδα με ανατροπή επικράτησε εκτός έδρας της άσημης Εϊβίσα και προκρίθηκε στους «16» του κυπέλλου εκεί όπου την περιμένει την Πέμπτη η Αλκογιάνο (η ομάδα της τρίτης κατηγορίας που απέκλεισε τη ρεάλ). Η χώρα των Βάσκων ωστόσο, είναι «μεθυσμένη πολιτεία» λόγω της κατάκτησης του Σούπερ Καπ απέναντι στη Μπαρτσελόνα και μάλιστα με εμφατικό τρόπο και μεγάλη ανατροπή. Στο πρωτάθλημα πάντως παραπαίει, με μόλις τρείς νίκες στα 13 τελευταία της παιχνίδια. Αν συνεχίσει έτσι, τότε θα δεί με... κυάλια την δεκάδα.

Εκτός ο Μαρτίνεζ (Α).

Bet Info - Αθλέτικ Μπιλμπάο

Προέρχεται απο τέσσερα G/G και over 2.5.

Χετάφε

Από σημαντική εντός έδρας νίκη  προέρχεται η Χετάφε που ήταν καλύτερη στις λεπτομέρειες κόντρα στην ουραγό Ουέσκα. Μάλιστα, πέρασε με οριακή νίκη  για τη 19η αγωνιστική της La Liga. Οι γηπεδούχοι επικράτησαν με σκορ 1-0 της ουραγού Ουέσκα, χάρη σε γκολ του Ουρουγουανού Αραμπάρι στο 70ό λεπτό της συνάντησης.