Αταλάντα

Η αδυναμία της να εκμεταλλευτεί το εξαιρετικό πρώτο της ημίχρονο (πέραν του γκολ του Μαλινόβσκι) και να τελειώσει την υπόθεση της νίκης την καταδίκασε ουσιαστικά στην ισοπαλία (1-1) στο Ολίμπικο κόντρα στη Ρόμα αφού στην επανάληψη αρκέστηκε σε παθητικό ρόλο λόγω και της αποβολής του Γκόσενς. Οι μπεργκαμάσκι εξακολουθούν να βρίσκονται στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, ωστόσο η τετράδα και το εισιτήριο για το επόμενο Τσάμπιονς Λιγκ δεν έχουν εξασφαλιστεί ακόμα και η νίκη απόψε είναι μονόδρομος. Η ομάδα του Γκασπερίνι μετράει φέτος ρεκόρ 10-3-3 με 12/16 over στη Λομβαρδία.

Τιμωρημένος είναι ο Γκόσενς (Μ).

Bet Info - Αταλάντα

Η Αταλάντα μετράει 5 συνεχόμενες νίκες εντός έδρας στο καμπιονάτο.

Μπολόνια

Από την άλλη πλευρά, η Μπολόνια πήρε το μέγιστο που θα μπορούσε να αποκομίσει από το εντός έδρας παιχνίδι με την Τορίνο, δηλαδή την ισοπαλία (1-1) χάρη σε ένα γκολ του Μπάροου που άνοιξε το σκορ στο 35', έκτοτε όμως οι φιλοξενούμενοι ήταν πολύ καλύτεροι και θα μπορούσαν να πάρουν και το διπλό. Οι ροσομπλού του Σίνισα Μιχαίλοβιτς διατηρούν τη διάθεση τους για δημιουργικό ποδόσφαιρο παρά το γεγονός ότι συγκαταλέγονται στις μάλλον αδιάφορες ομάδες του καμπιονάτο και αποτελούν δύσκολη λεία για κάθε αντίπαλο. Λιγότερο καλές βέβαια οι επιδόσεις τους μακριά από το Νταλ' Αρα (3-4-9 με 9/16 under).

Toμιγιάσου (Α) και Ντομίνγκες (Μ) είναι σημαντικές απώλειες.