Αταλάντα

Αγωνίστηκε και πάλι με αφέλεια στο Τσάμπιονς Λιγκ, με συνέπεια να γνωρίσει τη δεύτερη ήττα σε ισάριθμους αγώνες στη φάση των Ομίλων, αυτή τη φορά στο Μιλάνο από τη Σαχτάρ (1-2) με γκολ που δέχτηκε στις καθυστερήσεις. Ξεθωριάζει το όνειρο της πρόκρισης για τους μπεργκαμάσκι που τουλάχιστον στο πρωτάθλημα τα πάνε πολύ καλά, έρχονται μάλιστα από μία εμφατική νίκη (1-4) μέσα στο Σασσουόλο σκοράροντας όλα τα τέρματα τους ήδη από πριν το 35'. Στην τρίτη θέση της κατάταξης η ομάδα του Γκασπερίνι που αποδεικνύει πως δεν είναι ένα περιστασιακό φαινόμενο στις υψηλές θέσεις της Serie A.

Πρακτικά πλήρης η Αταλάντα.

Bet Info - Αταλάντα

Έχει σκοράρει τουλάχιστον δύο φορές σε όλες τις υποχρεώσεις της στο φετινό πρωτάθλημα.

Λέτσε

Η πολυπρόσωπη άμυνα της άντεξε μόνο ένα ημίχρονο κατά τη φιλοξενία της Ρόμα στον ιταλικό νότο, όταν δέχτηκε γκολ στις αρχές της επανάληψης δε μπόρεσε να αντιδράσει - αντίθετα είδε τους φιλοξενούμενους τζιαλορόσι να χάνουν πέναλτυ - και τελικά υπέστη την ήττα (0-1). Χάρη στα δύο τρίποντα τους πάντως σε Τορίνο και Φεράρα οι νεοφώτιστοι παραμένουν πάνω από την επικίνδυνη ζώνη και προς το παρόν παίζουν με μεγαλύτερο θάρρος όταν αγωνίζονται μακριά από την έδρα τους. Σε κάθε περίπτωση αναμένεται να παλέψουν μέχρι τέλους για την εξασφάλιση της παραμονής στη μεγάλη κατηγορία.

Αμφίβολοι οι Φαρίας (Ε) και Λαπαντούλα (Ε).