Αστον Βίλα

Εκπληκτική εμφάνιση και εμφατική νίκη με 5-1 στην έδρα της Νόριτς κατάφερε να πάρει η φορμαρισμένη Άστον Βίλα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με δύο γκολ από το πρώτο και όλας ημίχρονο με τον Γουέσλει να πραγματοποιεί το καλύτερο ματς μέχρι στιγμής στην καριέρα του. Θα μπορούσε να υπάρξει και ακόμα μεγαλύτερο σκορ στην αναμέτρηση καθώς οι «χωριάτες» ήταν κυρίαρχοι δίχως να αφήσουν τους γηπεδούχους ελεύθερους χώρους. Έτσι πλέον η ομάδα του Σμιθ βρίσκεται στην 15η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 13-12 και 8 βαθμούς.

Μοναδικός απών ο αναπληρωματικός Γιότα (επιθετικός).

Μπράιτον

Μεγάλη νίκη μετά από πολλές αγωνιστικές απέναντι σε έναν πολύ ποιοτικό αντίπαλο πανηγύρισε η Μπράιτον, εντός έδρας με 3-0. Θύμα της λοιπόν η Τότεναμ η οποία με το πρώτο γκολ των φιλοξενούμενων «έχασε» με τραυματισμό τον τερματοφύλακας της για μεγάλο χρονικό διάστημα. MVP της αναμέτρησης δεν θα μπορούσε να είναι κανείς άλλος πέρα από τον ανερχόμενο Κόνολι που σκόραρε στο 32ο και 65ο λεπτό. Στην 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα η «αρμάδα» του Πότερ με ρεκόρ 8-10 και 9 βαθμούς.

Θα λείψουν οι αναπληρωματικοί Μπερνάντο (αμυντικός) και Ιζκιέρδο (μέσος).