Αστον Βίλα

Μετά από τρία ανεπιτυχή αποτελέσματα η Άστον Βίλα κατάφερε να επιστρέψει στα τρίποντα, με 2-1 στην έδρα της Έβερτον. Άνοιξε το σκορ με τον Γουότκινς στο 13ο λεπτό, ισοφαρίστηκε έξι λεπτά αργότερα ωστόσο βρήκε το τέρμα που έψαχνε με τον Ελ Γκάζι στο 80ο λεπτό. Ισορροπημένη το συγκεκριμένο ματς, πλέον η ομάδα του Σμιθ βρίσκεται στη 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 48-38 και 48 βαθμούς.

Σίγουρα εκτός οι Σανσόν (μέσος) και Τρεζεγκέ (μέσος), αμφίβολος ο αρχηγός Γκρίλις (μέσος).

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Αν και ηττήθηκε με 3-2, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πέρασε άνετα στον τελικό του Europa League έχοντας το 6-2 του πρώτου γύρου. Σκόραρε δύο τέρματα ο Καβάνι, η ομάδα του Σόλσκιερ έπαιξε ανοιχτά δίχως να δώσει προσοχή στο αμυντικό κομμάτι. Στα του πρωταθλήματος, στη τελευταία -χρονικά- αναμέτρηση, οι «κόκκινοι διάβολοι» αναδείχθηκαν ισόπαλοι στις 25 Μαρτίου με 0-0 στην έδρα της Λιντς. Βρίσκεται σταθερά στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 64-35 και 67 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι Τζέιμς (μέσος), Μαρσιάλ (επιθετικός) και Τζόουνς (αμυντικός).