Αστον Βίλα

Καθόλου καλή η εμφάνιση της Άστον Βίλα ωστόσο κατάφερε να πάρει έστω τον βαθμό της ισοπαλίας, από την έδρα της Μπράιτον με 0-0. Δεν κατάφερε ποτέ να πρωταγωνιστήσει στην αναμέτρηση, δέχθηκε πάρα πολλές φάσεις με τον Μαρτίνεζ ωστόσο να βρίσκεται σε εξαιρετική μέρα πραγματοποιώντας πολλές και σημαντικές αποκρούσεις, «σώζοντας» ουσιαστικά την ομάδα του από ενδεχόμενη ήττα. Πλέον, η ομάδα του Σμιθ βρίσκεται στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 36-24 και 36 βαθμούς.

Εκτός ο βασικός Κας (μπακ), συνεχίζουν να είναι απόντες οι Χάουζ (αμυντικός) και Γουέσλει (επιθετικός).

Λέστερ

Ισόπαλη με 0-0 αναδείχθηκε στο Γιουρόπα Λιγκ η ομάδα του Ρότζερς, στην έδρα της Σλάβια Πράγας δίχως να αφήσει καλές εντυπώσεις με την εμφάνιση της. Στα του πρωταθλήματος, αν και έμοιαζε «νωχελική» στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης, η Λέστερ κατάφερε να πάρει σημαντική νίκη με 3-1, εντός έδρας κόντρα στη Λίβερπουλ. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 67ο λεπτό, κατάφερε να εκμεταλλευτεί τα αμυντικά κενά και το λάθος του Άλισον πετυχαίνοντας τρία γκολ στα τελευταία 13 λεπτά του αγώνα. Σταθερά στη 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα οι «αλεπούδες» με ρεκόρ 42-26 και 46 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι σημαντικοί Τζάστιν (μπακ), Φοφανά (αμυντικός) καθώς και οι ημιβασικοί Μόργκαν (αμυντικός), Πράετ (μέσος) και Πέρεζ (επιθετικός).