Αστον Βίλα

«Έρμαιο» στις διαθέσεις της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έγινε η Άστον Βίλα η οποία δέχθηκε εντός έδρας ήττα με 3-0. Οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να φανούν ανταγωνιστικοί σε κανένα σημείο του παιχνιδιού, ενώ ταυτόχρονα έχουν και πολλά παράπονα από την διαιτησία για πολλές λανθασμένες αποφάσεις, ειδικά στο πέναλτι του Φερνάντες με το οποίο ο Πορτογάλος άνοιξε το σκορ στο 27ο λεπτό. Σταθερά στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η ομάδα του Σμιθ με ρεκόρ 36-65 και 27 βαθμούς.

Σταθερά εκτός παραμένουν οι Ένχελς (στόπερ), Τάργκετ (αμυντικός), Γουέσλει (επιθετικός) και Χίτον (τερματοφύλακας), όλες σημαντικές απουσίες.

Κρύσταλ Πάλας

Τέταρτη συνεχόμενη ήττα δέχθηκε η Κρίσταλ Πάλας, αυτή την φορά εντός έδρας, με αντίπαλο την Τσέλσι (3-2). Η ομάδα του Χότζον στάθηκε άτυχη καθώς στην εξέλιξη του πρώτου γκολ για τους φιλοξενούμενους έχασε τον Κέιχιλ. Στην συνέχεια δέχθηκε και δεύτερο τέρμα, με τον Ζαχά ωστόσο να έχει απάντηση με εξαιρετικό σουτ στο 34ο λεπτό. Στο δεύτερο μέρος, ο Έιμπραχαμ έκανε το 3-1 με τον Μπεντέκε να μειώνει εκ νέου στο 72ο λεπτό χωρίς από εκεί και έπειτα να αλλάζει κάτι στην αναμέτρηση. Σταθερά στην 14η θέση βρίσκεται η «αρμάδα» του Άγγλου κόουτς με ρεκόρ 30-43 και 42 βαθμούς.

Εκτός οι σημαντικοί Κέιχιλ (στόπερ), Κέλι (μπακ), Τόμκινς (αμυντικός) και Σλούρπ (επιθετικός).